CPZP: Vše, co potřebujete vědět o svém zdraví a pojištění

Cpzp

Co je to ČPZP?

ČPZP je zkratka pro Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnu. Jde o jednu ze sedmi zdravotních pojišťoven, které v České republice fungují. Patří mezi ty největší a stará se o zdraví více než 1,2 milionu klientů. Jako pojišťovna se stará o to, abychom měli hrazenou zdravotní péči, a to jak u lékaře, tak v nemocnici. Platí za nás například preventivní prohlídky, ošetření u zubaře, léky nebo pobyt v lázních. Za členství v ČPZP se platí zdravotní pojištění, jehož výše se odvíjí od příjmů.

Výhody pojištění u ČPZP

ČPZP, neboli Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, nabízí svým klientům řadu benefitů a programů preventivní péče. Zaměřuje se na podporu zdravého životního stylu a prevenci nemocí. Pojištěnci ČPZP mohou čerpat příspěvky na pohybové aktivity, zdravou výživu, ale i na různé druhy relaxace a regenerace. Rodiny s dětmi ocení příspěvky na očkování, dentální hygienu nebo na sportovní kroužky. ČPZP se snaží o individuální přístup ke klientům a nabízí jim možnost online správy pojištění. Prostřednictvím klientské zóny mají pojištěnci přístup k informacím o svém pojistném, o čerpání benefitů a k dalším užitečným službám.

Jak se registrovat u ČPZP

Zaregistrovat se u České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) je snadné a zvládnete to hned několika způsoby. Nejjednodušší a nejrychlejší je online registrace prostřednictvím webových stránek ČPZP. Stačí vyplnit elektronický formulář a odeslat ho. Další možností je osobní návštěva kterékoli pobočky ČPZP. S sebou si vezměte občanský průkaz a kartičku pojištěnce vaší stávající zdravotní pojišťovny. Pokud se vám nechce nikam chodit, můžete registraci provést i poštou. Formulář žádosti o registraci si stáhnete na webu ČPZP nebo si ho vyzvednete na pobočce. Vyplněný a podepsaný formulář odešlete na adresu ČPZP. Nezapomeňte, že změna zdravotní pojišťovny je možná pouze jednou za 12 měsíců, a to vždy k 1. dni kalendářního čtvrtletí.

Kontaktní informace ČPZP

Potřebujete poradit s vaší zdravotní pojišťovnou? Nejste si jistí, kam se obrátit s dotazem ohledně vašich plateb, příspěvků nebo třeba evropského průkazu zdravotního pojištění? Pro všechny vaše dotazy je vám k dispozici Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) na bezplatné telefonní lince 800 07 07 07. Operátoři jsou vám k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin. Pokud preferujete písemný kontakt, můžete ČPZP kontaktovat na e-mailové adrese info@cpzp.cz. Pro zasílání poštovní korespondence využijte adresu: Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, P.O. BOX 10, Praha 10. Aktuální informace o pobočkách ČPZP ve vašem okolí a otevírací době najdete na webových stránkách ČPZP.

Publikováno: 20. 06. 2024

Kategorie: Zdraví

Autor: Markéta Křivánková

Tagy: cpzp | česká pojišťovna zdravotního pojištění