Nejnovější trendy účesů pro rok 2022: Inspirace a tipy pro módní účesy

Ucesy 2022

Vítáme vás u našeho článku zabývajícího se moderními účesy pro rok 2022. Věříme, že naleznete v našem textu inspiraci a nové trendy, které vám pomohou vybrat si ten správný účes pro vaše vlasy. Pojďme se společně podívat na aktuální trendy a typy účesů, které jsou nejžhavější pro nadcházející rok.

Trendy účesů pro rok 2022

Rok 2022 přináší nové trendy v oblasti účesů, které zaplaví nejenom módní přehlídky a magazíny, ale také ulice našich měst. Jedním z hlavních trendů jsou krátké vlasy s jemnými texturami, které se hladce dotýkají kůže hlavy. Takový účes dodá nositelce neuvěřitelnou svobodu a snadnost při úpravách. Dalším populárním trendem bude návrat k retro stylu s vlnitými vlasy a zvlněnými konci. Tento ženský styl pronikl na širokou veřejnost už ve 20. letech minulého století a letos ho opět objevujeme v novém kabátě. Pokud hledáte něco trochu extravagantního, zkuste jednoduchý vyčesaný vrch hlavy kombinovaný s krásně propletenou korunou navozující dojem bohyně. Letošní rok je plný inovativních myšlenek a inspirací, takže si každá žena najde účes, který perfektně sedne jejím rysům a osobnosti.

Krátké účesy

Krátké účesy se staly velice populární v posledních letech a letos v roce 2022 to bude stejně. Trendy se zaměřují na zajímavé zkraty, které dodají vaší tváři na síle a zdůrazní její krásu. Móda rovných a geometrických linií nahradila přirozenost, což znamená, že pokud vaše vlasy nerostou hladce, můžete toho využít svou nevýhodu a nechat si je ostře natrhat pro hravý styl. Jednoduché struktury s asymetrickými rysy jsou také populární volbou. Krátké účesy jsou ideální pro každodenní život, protože vyžadují minimální údržbu a lze je snadno upravit.

Středně dlouhé účesy

Středně dlouhé účesy jsou v roce 2022 stále velmi populární. Tento typ účesu umožňuje nosit vlasy buď rovné a hladké, nebo s lehkým objemem a vlnami. Mezi oblíbené trendy patří například délka pod ramena, vrstvení pro přirozený objem nebo drsnější styl s texturou vlasů. Pro tento typ účesu je také charakteristická volnost a pohodlí, což z něj dělá ideální volbu jak pro každodenní nošení do práce, tak i na speciální události. Středně dlouhé účesy jsou skvělé pro všechny druhy obličejů a mohou být snadno upraveny pomocí různých doplňků a ozdob, jako jsou například mašle, květiny či pásky. Vzhledem k jejich univerzálnosti a variabilitě se tyto účesy určitě stanou jedním z trendů roku 2022!

Dlouhé účesy

Dlouhé účesy jsou stále oblíbené a v roce 2022 se stanou jedním z hlavních trendů. V tomto roce budou dlouhé vlasy nejen výraznější, ale také více texturované. Zejména oblíbené budou hrubší vrstvy a lehký rozpletený efekt, který dodá účesu na objemu a struktuře. Dalším populárním prvkem bude kadeření a propletání vlasů, což pomůže zdůraznit krásné linie obličeje a poskytne jemný dotek romantiky vašemu celkovému vzhledu. Ať už si zvolíte hladký styl nebo s přirozeně kudrnatými vlasy, určitě budete ve stylu s trendy dlouhých účesů roku 2022!

Účesy pro speciální příležitosti

Účes je nedílnou součástí celkového vzhledu a pro speciální příležitosti si mnoho žen vybírá zvláštní úpravy. Trendy účesů pro rok 2022 nabízí řadu možností, jak být středem pozornosti na svatebním obřadu, společenském setkání či jiné třešničce na dortu ve vašem kalendáři. Mezi oblíbené účesy patří elegantní drdol s několika vrstvami a drobnými ozdobami, nahoře lehce rozpuštěné kadeře nebo romantický copánkový účes ozdobený květinami. Pro ty odvážnější jsou k dispozici asymetrické střihy s neobvyklým uspořádáním pramenů nebo tzv. "disco" účesy s bohatou texturou a výraznými barvami. Vyzkoušejte novinkové trendy a oslněte své okolí na každé speciální příležitosti!

Účesy pro muže

Účesy pro muže jsou v roce 2022 plné nových trendů a inspirativních nápadů. Jedním z nejpopulárnějších stylů je "messy look", což znamená, že vlasy jsou stylizované tak, aby vypadaly přirozeně a nedotčeně. Tento účes se hodí pro muže všech věkových kategorií a lze ho snadno upravit podle délky vlasů. Dalším trendem jsou krátké strakaté střihy, které dodají vašemu účesu hravost a moderní křivku. Pro muže s delšími vlasy je ideálním řešením "man bun", tedy culík na vrcholu hlavy, který se stal populárním poslední roky a bude i nadále trendy. Vyzkoušejte nový look a nechte své vlasy promluvit za sebe!

Závěrem lze říci, že rok 2022 nám přináší celou řadu zajímavých trendů účesů. Bude to rok experimentování s různými délkami a texturami vlasů, jako jsou drsné vrstvy a odvážné střihy. Na druhé straně se očekávají i jemnější a romanticky laděné účesy, které doplní každodenní outfit i večerní look. Je proto důležité nechat si inspirovat trendy z módních přehlídek a najít si ten správný styl pro sebe, aby se líbil jak nám samotným tak i našemu okolí. Nenechte si ujít příležitost být styloví v roce 2022!

Publikováno: 30. 10. 2023

Kategorie: móda

Autor: Markéta Křivánková

Tagy: ucesy 2022 | trendy účesů pro rok 2022